Dasta

Forum klientów Dasta Invest

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2009-11-25 20:12:43

nika

Faworyt forów

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 195
Punktów :   

Re: internet

WojtekLSCAFE napisał:

Skąd informacje ze bedziemy mieli UPC albo ISTS ?

Nie albo, tylko oraz.
W sensie Dasta podpisała umowę na kabel z obiema firmami i każdy sobie wybierze. Informację mam od Dasty - musiałam do końca listopada wypowiedzieć u siebie umowę (3-mies. okres wypowiedzenia), żeby się nie odnowiła na kolejny rok, więc zapytałam. Raczej zdecyduję się na ISTS, bo nie planuję TV w domu, a zależy mi na liniach tel., ale fajnie, że mamy wybór, UPC też ma fajną ofertę.

Offline

 

#17 2009-11-25 23:52:56

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: internet

boyler napisał:

popo napisał:

wie ktos moze jak wyglada sprawa z antenami sat ? dach ? pewnie zabronione, balkon ?

O ile sie nie myle to w budynku powinna byc instalacja do anteny zbiorczej, nie wiem tylko czy taka antena bedzie zapewniona czy moze wspolnota powinna ja kupic. Co do anten na balkonie to musze cie zmartwic, bedzie potrzebna zgoda wspolnoty mieszkaniowej gdyz jest to ingerencja w elewacje budynku albo jakos tak

Do anten na balkonie zgoda wspólnoty mieszkaniowej ... hmmm chyba nie.Z tego co wiem to przy mieszkaniach TBS i lokatorskich takie cos jest wymagane . Ale własnościówka? To może powinnismy tez wybierac wspolnie jakie kwiatki bedziemy mieli na balkonie...Alternatywy 4 nasuwaja mi sie na myśl....

A tak serio to mam nadzieje że wspolnota wyrazi zgode (jeśli bedzie taka potrzeba) bo nie ukrywam że jakis "talerz" na balkonie bym powiesił np: N

Offline

 

#18 2009-11-26 10:56:38

boyler

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-09-28
Posty: 15
Punktów :   

Re: internet

O problemach anten na balkonie można bardzo dużo pisać. Moim zdaniem wszystko sprowadza się do sposobu montowania takiej anteny, czy np będzie zamontowana do ściany budynku czy do balustrady. Ściana budynku jest częścią wspólną a balustrada już chyba nie itd. Osobiście pomysł montowania takich anten mi się nie podoba bo szpeci to wygląd zewnętrzny budynku. Oczywiście jedna antena to nie problem ale jeśli co drugi balkon ją zamontuje to już nie jest tak różowo.

Offline

 

#19 2009-11-26 12:38:48

nika

Faworyt forów

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 195
Punktów :   

Re: internet

boyler napisał:

O problemach anten na balkonie można bardzo dużo pisać. Moim zdaniem wszystko sprowadza się do sposobu montowania takiej anteny, czy np będzie zamontowana do ściany budynku czy do balustrady. Ściana budynku jest częścią wspólną a balustrada już chyba nie itd. Osobiście pomysł montowania takich anten mi się nie podoba bo szpeci to wygląd zewnętrzny budynku. Oczywiście jedna antena to nie problem ale jeśli co drugi balkon ją zamontuje to już nie jest tak różowo.

No i problem odbijania fal - dużo anten od strony zachodniej to będzie bardzo niezdrowo (za blisko drugi wysoki budynek).

Offline

 

#20 2009-11-26 14:47:16

 WojtekLSCAFE

Zaawansowany forumowicz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 187
Punktów :   

Re: internet

boyler napisał:

O problemach anten na balkonie można bardzo dużo pisać. Moim zdaniem wszystko sprowadza się do sposobu montowania takiej anteny, czy np będzie zamontowana do ściany budynku czy do balustrady. Ściana budynku jest częścią wspólną a balustrada już chyba nie itd. Osobiście pomysł montowania takich anten mi się nie podoba bo szpeci to wygląd zewnętrzny budynku. Oczywiście jedna antena to nie problem ale jeśli co drugi balkon ją zamontuje to już nie jest tak różowo.

Widziałem że ludzie montuja do balustrady od balkonu,ale nasze mieszkanko a raczej balkon jest schowany wiec w rogu jak damy antene nie bedzie ona wystawac za balkon.Mysle że to jest chyba idealna rozwiązanie.

Nigdy kablówka nie da Ci tego co satelitka,całkiem inna jakość programów no i oferty cenowe znacznie lepsze (w porównaniu do UPC czy ISTS)....a każdy grosz sie liczy...

A jesli chodzi o fale niebezpieczne dla zdrowia to owszem moze to byc probelm ale nie tylko jest to wina satelitki,bo to samo mozna powiedziec o nadajnikach telefoni komorkowej których jest mnóstwo na blokach wokół naszego osiedla

Ostatnio edytowany przez WojtekLSCAFE (2009-11-26 14:51:17)

Offline

 

#21 2009-12-07 22:09:07

nika

Faworyt forów

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 195
Punktów :   

Re: internet

Do możliwości dostępu do netu dorzucam DSL Netii (dla prowadzących działalność) oraz WiMAXa. Jeżeli ktoś jeszcze słyszał o innych opcjach lub możliwościach, to niech się dopisze - im większy wybór, tym lepiej.

Offline

 

#22 2009-12-12 20:58:27

magda

Poczatkujacy forumowicz

Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 4
Punktów :   

Re: internet

Witam wszystkich bieżących oraz przyszłych lokatorów budynku Dywizjonu 303 21. Jestem mieszkańcem budynku obok - 21C i tak się składa że za niedługo odbieram klucze do mieszkania w bloku 21. Daleko nie będę się musiał przeprowadzać :-). Jeśli chodzi o internet, to nasz budynek jest obsługiwany głównie przez firmę GH-NET i ja osobiście jestem bardzo zadowolony z ich usług. Mam symetryczne łącze (prędkosć wychodząca = prędkości przychodzącej), praktycznie zero przerw czy usterek, prędkość raczej wyższa niż gwarantowana, bardzo szybka reakcja na zgłoszone problemy. Jeśli chodzi o telewizję, to bardzo długo czekaliśmy na UPC i cały czas nas zwodzili, koniecznie chcieli puścić swoją instalację po korytarzu w rynienkach tłumacząc, że w większości mieszkań peszle w ścianach są pozatykane betonem (co potem okazało się zupełną nieprawdą). U nas sprawę telewizji rozwiązaliśmy zbiorczą anteną (satelitarna+telewizyjna+radiowa). Nie ma kłopotu z anteną za oknem, tylko potrójne gniazdko w ścianie do którego każdy może sobie podłączyć tuner dowolnej platformy cyfrowej. Lokatorzy mający mieszkania od strony wschodniej oraz północnej raczej mogą zapomnieć o antenie satelitarnej za oknem, także propozycja zbiorczej anteny wydaje mi się rozsądna. Pozdrawiam wszystkich.

Offline

 

#23 2009-12-12 21:23:12

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Re: internet

Żeby nie było nieporozumień że jestem mężczyzną podającym się za kobietę o imieniu magda, to powyższy post pisałem ja tylko przez pomyłką z konta mojej żony.
Jeśli chodzi o monitoring to z racji że mieszkam tutaj od 4 lat mogę co nieco powiedzieć o okolicy. Na szczęście monitoring już jest w bloku w którym wszyscy będziemy mieszkać, ale w ramach wyjaśnienia, chciałbym powiedzieć parę słów osobom sceptycznie nastawionym do monitoringu. U nas było tak: ludzie zaraz po tym jak się wprowadzili nie znali się w ogóle co było na rękę złodziejom, więc było masę włamań. Myślę że przynajmniej 10 mieszkań zostało okradzionych. Druga sprawa to wielu lokatorów trzymało rowery na korytarzu (u nas niestety nie ma piwnic ani komórek). Praktycznie nie było tygodnie żeby nie ukradli jakiegoś roweru. Kolejna sprawa to, jest Nowa Huta - plącze się tu masa rozleniwionych małolatów którzy skaczą po czym się tylko da, malują po ścianach. Jeszcze jest sprawa fajnych zakamarków dla różnego rodzaju elementu społecznego który może sobie wypić wino i przy okazji załatwić sobie potrzeby fizjologiczne. W naszym bloku od momentu kiedy założyliśmy monitoring wszystkie powyżej opisane problemy zniknęły. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez novy (2009-12-12 23:28:56)

Offline

 

#24 2009-12-12 22:57:33

popo

Stały gracz

Zarejestrowany: 2009-11-25
Posty: 243
Punktów :   

Re: internet

Ta zbiorcza antena brzmi ciekawie, mozesz napisac cos wiecej ? ile kosztowala instalacja, co z ciekawszych rzeczy mozna obejrzec i jakie sa oplaty miesieczne ? Jak wyglada sprawa rozprowadzenia/ doprowadzenia sygnalu zeby nie kolidowalo z UPC ?

pozdrawiam

Offline

 

#25 2009-12-12 23:25:35

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Re: internet

My płaciliśmy ok 250 zł od mieszkanie za zainstalowanie zbiorczej anteny + monitoring (w naszym bloku jest 80 mieszkań). Miesięcznych opłat nie ma, natomiast są roczne za konserwacje - jakaś mała kwota (coś 25 zł tak mi się wydaje) Natomiast to jest sama antena (nie musi każdy sobie instalować anteny satelitarnej czy naziemnej za oknem). Kwestia tego co można obejrzeć: to zależy jaką platformę sobie kupisz. Możesz sobie kupić n-kę, cyfrowy polsat lub cyfre+, możesz też kupić sobie tuner satelitarny i oglądać programy darmowe. Oczywiście jest też antena telewizji naziemnej z której możesz korzystać bez opłat. (znaczy się płacisz tylko za konserwację no i oczywiście abonament radiowo telewizyjny ;-)). Jeśli chodzi o UPC to nie wiem czy jest sens przy takim rozwiązaniu mieszać w to jeszcze UPC. U nas nie ma UPC.

Offline

 

#26 2009-12-13 10:33:43

nika

Faworyt forów

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 195
Punktów :   

Re: internet

ola napisał:

novy napisał:

Kolejna sprawa to, jest Nowa Huta - plącze się tu masa rozleniwionych małolatów którzy skaczą po czym się tylko da, malują po ścianach. Jeszcze jest sprawa fajnych zakamarków dla różnego rodzaju elementu społecznego który może sobie wypić wino i przy okazji załatwić sobie potrzeby fizjologiczne.

U mnie na osiedlu jest podobny problem - dlatego  ucieszyłam się ,że nasz blok będzie ogrodzony i nareszcie spokojnie będę wracać z pracy  wieczorem nie narażając się na przesiadujące na klatce czy przed  blokiem " towarzystwo".

Niestety dostęp do bloku jest otwarty  a zakamarków  jest sporo. Nie wiem czy pomoże tu tylko monitoring .

Myślę, że monitoring terenu może pomóc, no i pomoże przede wszystkim bezwzględne dbanie o budynek i otoczenie, bo tu działa zasada "wybitej szyby" - samochód z wybitą szybą jest natychmiast dewastowany, a z szybami w jednym kawałku ma szansę się uchować ;-) Jeżeli już ktoś rzucił papierki w danym miejscu, łatwiej jest rzucić kolejne. Jeżeli elewacja jest już popisana, łatwiej jest coś kolejnego dopisać, itd.

Offline

 

#27 2009-12-13 11:43:36

novy

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 39
Punktów :   

Re: internet

W naszym bloku oprócz tego że kamery są podłączone do rejestratora, to  są również podłączone do zbiorczej anteny, dzięki czemu każdy lokator może na odpowiednim kanale zobaczyć obraz z dowolnej kamery.

Offline

 

#28 2009-12-13 19:29:21

kimbor

Zóltodziób

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 23
Punktów :   

Re: internet

a ja myślę że powinniśmy wywalczyć u Dasty postawienie tego ogrodzenia, nawet jeśli miałoby stać w połowie naszej działki. Zawsze to lepsze zabezpieczenie (przed obsikanymi i wymalowanymi ścianami) niż żadne.

Offline

 

#29 2009-12-14 17:26:32

gofka

Młody forumowicz

Zarejestrowany: 2009-11-30
Posty: 95
Punktów :   

Re: internet

Jakos sobie nie przypominam aby Dasta zapewniala monitoring w naszym budynku i pewna jestem ze ta kwestia zostanie dopiero uzgodniona wspolnie. Podglad z kazdej kamery?..hm.. jakos sobie nie wyobrazam ze mialabym na biezaco sledzic co monitoruje ktora kamera. Tak naprawde mozna zrobic wszystko tylko aby to sie okazalo rozsadne..
Jak na klatce trzymac rowery? u nas jest akurat dosc skromna objetosc jakos nie wyobrazam tam sobie stojacych rowerow. Monitoring przed niczym Cie nie uchroni bo jesli ktos wejdzie wieczorem za ogrodzenie i nasmaruje cos na elewacji to czy podgladajać to w domu z kamery zdarzysz go powstrzymac? czy monitoring namierzy sprawce? nie sadze.
Obecnie przy odbiorze budynku doglada ochrona. Nie powiem daje to poczucie bezpieczenstwa. Wiem i rozumiem kazdy z nas chce sie czuc u siebie bezpiecznie ale czy monitoring nam to zapewni? nie wiem....

Offline

 

#30 2009-12-15 17:56:29

nika

Faworyt forów

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 195
Punktów :   

Re: internet

gofka napisał:

Obecnie przy odbiorze budynku doglada ochrona. Nie powiem daje to poczucie bezpieczenstwa.

Niestety ochrona jest przewidziana tylko do końca roku, a konkretnie chyba do 2 stycznia. Szkoda, że nie zdążymy się przed tą datą spotkać i poczynić żadnych ustaleń - moim zdaniem w newralgicznym okresie, kiedy mieszkania są puste, nikt nikogo nie zna a już zwozimy do nich materiały wykończeniowe czy drogie AGD ochrona budynku bardzo się przydaje. Przedłużenie tej ochrony o dwa - trzy miesiące na nasz koszt to nie byłby moim zdaniem głupi pomysł, ale chyba już niewykonalny, bo trudno byłoby uzyskać od wszystkich na to zgodę. No i nie wiadomo jak z tym lokalem ochrony - w tym momencie pan ochroniarz urzęduje w lokalu usługowym, który jest albo już sprzedany, albo przeznaczony na sprzedaż.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.minecraftrpg.pun.pl www.ethersagaonline.pun.pl www.swiat-cs.pun.pl www.bwprojekt.pun.pl www.skuterek-forum.pun.pl